Zdrowa dieta w pracy? To jak najbardziej możliwe!

Osoby wykonujące pracę biurową niejednokrotnie uskarżają się na to, jak trudno jest im trzymać dietę w miejscu pracy. Praca od poniedziałku do piątku – niekiedy do późnych godzin wieczornych  – przyczynia się do tego, że po powrocie do domu najzwyczajniej brakuje im siły i ochoty na gotowanie na cały kolejny dzień. W rezultacie kończy się to porannymi (i zupełnie nieprzemyślanymi) porannymi zakupami w sklepie osiedlowym lub zamówienie czegoś “zdrowego” do pracy. Taki brak organizacji bardzo często skutkuje zupełnie niespodziewanym przybraniem zbędnych kilogramów. 

Zdrowa dieta to podstawa

Należy pamiętać jednak o tym, że zdrowa dieta do pudełek wcale nie musi oznaczać spędzenia całego wieczoru przy kuchennym blacie. W sieci znaleźć można bowiem gigantyczną ilość szybkich a jednocześnie przepełnionych smakiem i aromatem przepisów. Nieco innym rozwiązaniem może być skorzystanie z cateringu, który w swojej ofercie posiada dietę Office Box – 800 kcal, na które składa się drugie śniadanie, lunch, a także podwieczorek. Dzięki temu już nigdy więcej nie będziesz musiał martwić się o zdrowy lunch do pracy.  Tym prostym sposobem – dzięki właściwie skomponowanym posiłkom – dostarczysz do organizmu zdrowych i dobroczynnych składników odżywczych które pochodzić będą ze zbilansowanych posiłków. 

Zdrowa dieta powinna opierać się przede wszystkim na wzbogaceniu jej o zdrowe warzywa i owoce. Ważny jest również błonnik, który znacznie przyspiesza perystaltykę jelit, a jednocześnie zapobiega spowolnieniu metabolizmu. Nie zapominajmy że pełnowartościowe posiłki są w stanie sprawić, że zapomnimy o słodyczach i słodkich przekąskach. Zdrowa dieta wcale nie musi być restrykcyjna i nudna. Ponadto zdrową dietę warto wzbogacić o:

  • produkty pełnoziarniste, 
  • zdrowe zamienniki słodyczy i fast foodów, 
  • oleje i orzechy, 
  • ryby, 
  • awokado, 
  • jajka. 

Zdrowa dieta powinna opierać się jednocześnie na łączeniu i mieszaniu ze sobą wszystkich rekomendowanych rdutów. Chodzi o to, aby stworzone potrawy cieszyły jednocześnie oko i kubki smakowe!