Jakie produkty stosować na suchą skórę głowy?

Sucha skóra głowy to dość poważny problem, który może nieść ze sobą sporo bólu, nerwów i niekiedy całkowicie utrudniającego funkcjonowanie – swędzenia. Warto zauważyć, że problem ten bardzo często i jednocześnie zupełnie mylnie diagnozowany jest jako łupież. Jednak w każdym z tym przypadków zapobieganie powinno wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku łupieżu na skórze głowy i włosach osadzają się tłuste łuski. Z kolei sucha skóra głowy oznacza sypiące się drobne płatki, które z powodzeniem mogą się osadzać na ubraniach – szczególnie wtedy, gdy są one czarne.

Sucha skóra głowy – objawy

Warto zauważyć jednocześnie, że suchej skórze głowy często towarzyszą zwykle następujące objawy:

  • swędzenie,
  • pieczenie,
  • zaczerwienienie,
  • podrażnienie.

W przypadku pojawienia się suchych łusek na skórze głowy należy podjąć natychmiastowe działanie. Czas jest tu zdecydowanie sprzymierzeńcem. Kluczowa jest tu właściwa pielęgnacja, dopasowana do problemu. W rezultacie odczuwalny będzie znaczny komfort, a także ulga. Dermokosmetyki dedykowane dla wrażliwej lub podrażnionej skóry głowy oferuje marka Klorane, która bazuje wyłącznie na produktach naturalnego pochodzenia. Jednym z kluczowych składników jest Piwonia, która nieprzypadkowo kojarzy się z delikatnością i subtelnością. Kwiat ten w działaniu wykazuje właściwości łagodzące, kojące i przeciwrodnikowe. Dzięki temu możliwe jest złagodzenie swędzenia i pieczenia skóry głowy. Dodatkowo pasma są widocznie wygładzone, a rozczesywanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Tak kompleksowe działanie możliwe jest dzięki łagodnemu szamponowi, odświeżającemu żelowi, a także kojącego serum SOS.

Sucha skóra głowy – postaw na dermokosmetyki

Odpowiednio dobrane składniki aktywne są priorytetem w drodze do ukojonej i pozbawionej podrażnień skóry głowy. Należy wspomnieć jednak, że sucha skóry głowy może być problemem nawracającym – niekiedy (szczególnie w przypadku delikatnego i wrażliwego skalpu) wystarczy zastosowanie jednego zbyt silnego i drażniącego produktu, aby białe płatki ponownie się pojawiły. Tutaj skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się właśnie dermokosmetyki, które oprócz delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji, mogą poszczycić się także przemyślanym i dopasowanym do potrzeb skóry lub konkretnego problemu, doborem składników aktywnych. Dzięki temu z powodzeniem mogą stosować je także alergicy i osoby posiadające nadmiernie wrażliwą skórę lub skłonną do uczuleń.

Właściwie zadbana i wypielęgnowana skóra głowy odpowiada za piękny wygląd włosów. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie mocnych, silnych i pełnych blasku kosmyków.