Sucha i czerwona skóra na twarzy

Sucha i czerwona skóra na twarzy to powszechny problem, który może być wywołany przez różnorakie czynniki. Na początku długiej listy przyczyn znajdują się niewłaściwe produkty pielęgnacyjne czy zbyt agresywne traktowanie cienkiej skóry (np. peelingi gruboziarniste), a kończą ją schorzenia i choroby skórne. Bardzo często za pogorszenie stanu skóry odpowiadają drażniące detergenty, np. proszek do prania czy płyn do płukania. Zwykle zrezygnowanie z danego czynnika idzie w parze z zażegnaniem problemu. 

Jak wyleczyć suchą i czerwoną skórę na twarzy? 

Sucha i czerwona skóry na twarzy niemal na każdym kroku wysyła sygnały, pomagające zrozumieć, czego obecnie potrzebuje. Niejednokrotnie zdarza się, że skóra domaga się właściwej dawki dogłębnego i długotrwałego nawilżenia, a także stosowania produktów zwalczających czerwone plamy na skórze. Profesjonalne kosmetyki przeznaczone do walki zarówno z jednym, jak i drugim produktem oferuje Dermalogica, czyli amerykańska marka, która nie bez przyczyny uznawana jest za specjalistę w dziedzinie problemów skórnych. 

Niekiedy zdarza się jednak, że sucha i czerwona skóra może być wywołana przez choroby, jak np. atopowe zapalenie skóry. Do głównych objawów zaliczamy:

  • suchość skóry, 
  • łuszczenie się naskórka, 
  • pieczenie skóry, 
  • świąd skóry, 
  • zaczerwienienie naskórka. 

Nie sposób nie wspomnieć, że w leczeniu atopowego zapalenia skóry konieczna może okazać się wizyta u dermatologa i wdrożenie właściwego leczenia. Zwykle leczenie tuż obok farmakologii, wymagać będzie od pacjentów stosowania delikatnych i przebadanych dermatologicznie emolientów przeznaczonych do walki m.in. z azs czy łuszczycą. O tym, jakie są najczęstsze przyczyny atopowego zapalenia skóry, przeczytasz tutaj. Leczenie atopowego zapalenia skóry, jak i wszystkich innych problemów skórnych jest procesem mozolnym i długotrwałym. Niewątpliwie wymaga również systematyczności. Jednak efekty potrafią być naprawdę imponujące.